Parça Eşya Taşıma

Parça Eşya Taşıma Nedir?

Evden eve nakliyat, komple bir evin eşyalarını kapsar. Bu eşyalar buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası, gardolap, halı, mutfak malzemeleri, yatak, baza, portmanto, tv ünitesi, tv, yemek masası, şifonyer gibi ev eşyalarıdır. Bu eşyaların bir yada bir kaçının bir araya gelip taşınma işlemine de parça eşya taşıma veya parsiyel eşya taşıma denir. 

Parça Eşya Taşımayı Kimler Tercih Ediyor?

Bir çok kişi genellikle otomobil tipi araçları tercih edip kullandıklarından, ebatı büyük olan, otomobilin bagajına sığmayacak büyüklükteki eşyaları bir yerden bir yere taşımak için kamyonet, panelvan yada kamyon tipi araçlar ile verilen parça eşya taşıma hizmetini tercih eder. 

parça eşya taşıma

Parça Eşya Taşıma Nasıl Yapılıyor?

Özellikle şehirler arası parça eşya taşımacılığında, sektörde 6 teker ya da 10 teker olarak adlandırılan kamyon tipi araçlar ile aynı şehre gidecek bir çok parça eşya bir araya getirilerek araç doldurulur ve o şekilde taşınır. Bu taşıma şekli eşyasını taşıtan insanlar için oldukça ekonomiktir. 5-10 eşya ile yola çıkacak bir araç ile 30-40 parça eşya ile yola çıkacak araç arasında fiyat farkı oluşmakta bu da doğrudan müşteriye yansıtılmaktadır. Bu sebepten çokça tercih edilen, bu şekildeki parça eşya taşıma en iyi çözüm olarak ortaya çıkıyor.

Bu taşıma yönteminde bireysel ve kurumsal müşterileri en çok düşündüren konu, başka bir müşterinin eşyası ile yan yana koyulan eşyaların nakliyat esnasında birbirlerine zarar görüp görmeyeceğidir. Her müşteri göndermek istediği eşyanın hasar görmeden sorunsuz bir şekilde gideceği yere gitmesini ister. Bu sebepten dolayı eşyanın gönderileceği firmanın bu iş hakkında bilgi birikimi olması ve bu işi profesyonel olarak yapıyor olması gerektiğidir. 

Öncelikli olarak taşınacak parsiyel eşyaların hassas olanlarının belirlenmesi, nakliye esnasında zarar görmemeleri için kaliteli ambalaj malzemeleri ile iyi bir şekilde ambalajlanması ve paketlenmesi gerekiyor. Tabi ki iş bununla bitmiyor…. 

Hasar görmeyecek şekilde ambalajlanıp paketlenmiş eşyalar daha sonra nakliye aracına düzgün bir şekilde taşınıyor ve yerleştiriliyor. Son işlem olarak araca yerleştirilen eşyalar, sevkiyat esnasında bulundukları yerde hareket edip birbirlerine yada araç içerisinde farklı bir yere çarpıp zarar görmemesi için ip, halat ve benzeri malzemelerle hareket etmeyecek şekilde sabitleniyor. Araç kasasının kapakları kapatılarak, eşyalar yeni adreslerine doğru yola çıkıyor.

parsiyel eşya taşıma koli

Parça Eşya Taşıma İstanbul Şirketi

İstanbul merkezli nakliye firması olarak, Türkiye geneli parça eşya taşıma hizmeti veriyoruz. Hizmet vermediğimiz bir kaç il dışındaki tüm illere sürekli olarak gidip gelen nakliye araçları ile sevkiyatlarımız sürüyor. 

Parça Eşya Taşıma Kargo

Kargo şirketleri eşyaların sevkiyatını yaparken eşyalar bir çok kontrol noktasından geçirildiğinden ve her kontrol noktasında eşyalar araçtan indirilip bindirildiğinden genellikle bu tip eşyalar kargo şirketi ile değil, bizim gibi nakliyat sektöründe olan parça eşya taşma hizmeti veren firmalar aracılığı ile yapılmaktadır. Parça eşyalarınız kargo şirketlerinin istemiş olduğu ücretlerden de daha uygun fiyatlara taşınmaktadır.

Parça Eşya Taşıma Fiyatları Ne Kadardır?

Parça eşya taşıma fiyatları eşyanın büyüklüğüne, alınacağı ve bırakılacağı adresin mesafesine, ağırlığına, hassasiyetine, paketlenip paketlenmeyeceğine göre farklılıklar gösterir. Bu sebepten dolayı en iyi parça taşıma fiyatını öğrenmek için bizi arayın. Eşya hakkında bize vereceğiniz bilgiden sonra parça eşya taşıma fiyatı hesaplama işlemi yapılır ve tarafınıza bildirilir.

Sizinde taşınması gereken parça eşyalarınız varsa, haftanın 7 günü iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak daha detaylı bilgi alabilir, nakliye işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.